istanbulda jigolo tutmak isteyen kadınlar

Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı Devleti’nin gözbebeği, Türkiye Cumhuriyeti’nin en özgür ve yaşanabilir ama bir o kadar da zor şehri İstanbul… Her yıl yerli yabancı milyonlarca insanın görmek, hatta yaşamak için akın ettiği, her yaştan ve her kökenden insanın ahenkle bir arada kalabildiği fakat hayat pahalılığı, trafiği ve kalabalığıyla yaşamanın her geçen gün güçleştiği şehir…Eski Yunancada “şehiriçi” anlamına gelen “Eis tin polin” İstanbul’un bugünkü adının kökenidir. Göçlerle bugün 14 milyonun insanın yaşadığı şehir bir megapol haline gelmiştir. Camileri, sarayları, surları, meydanları, müzeleri, adaları, parkları, sahilleri, hamamları, çarşıları, AVM’leri, konut projeleri, yeme içme ve eğlence mekanları bugünkü İstanbul’u İstanbul yapan özelliklerdir. İstanbul’da yaşam hem güzel hem de meşakkatlidir.

İstanbul’da yaşamak demek; boğaza karşı çayınızı, kahvenizi yudumlamak demektir, sokaklarında simit yemek, vizyona giren bir filmi dünyayla aynı anda izlemek, en güzel konserleri görebilmek, en sıra dışı sanat etkinliklerine katılabilmek, en büyük maçlarda ıslık çalıp tezahürat etmek demektir. Tabii aynı zamanda trafikte saatlerce direksiyon sallamak, metrobüste ayakta balık istifi gitmek, sabahın karanlıklarında evden çıkmak, gecenin yarılarında eve varmak da demektir.

jigololuk sevgi ve özveriyle yürüyebiliyor

İstanbul’da işsizlik ve eşit olmayan yaşam koşulları jigololuk için dezavantaj oluşturmaktadır. Anadolu’dan göçen ailelerin bir kısmı İstanbul’da çekirdek aile modeli yerine, büyük aile modeliyle ayakta kalabilmektedir. Ayrıca jigololuk istatistiklerine bakıldığında İstanbul’da da Türkiye genelindeki gibi jigololuk oranları düşmüş durumdadır. Ancak buna rağmen her yıl yüzlerce çift şehrin büyülü atmosferinde evlenirler. Karışık yaşamlarında bir hayat arkadaşına yer açmak için özveri ve sabır gösterirler. Çünkü aşkın gücüne inanırlar.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir